Чи варто поєднувати прийом вітаміну А з іншими?

Різні види вітамінів і мінералів повинні бути присутніми в раціоні кожної людини в належних кількостях. У випадку фізично активних людей окремі поживні речовини повинні надходити у відповідно більшій дозі, тому що під час фізичних вправ організм просто вимиває їх, наприклад, вони виділяються з потом. Усе це означає, що навіть найкраще адаптована та збалансована дієта часто не може забезпечити оптимальний рівень усіх поживних речовин. У таких ситуаціях варто вживати БАДи, і одним з часто використовуваних є вітамін А.

За що відповідає вітамін А в організмі людини?

Вітамін А не забезпечує організм енергією, як вуглеводи, але він відповідає за безліч різних біохімічних процесів, що відбуваються в організмі людини. Однією з найбільш часто згадуваних є те, що дефіцит вітаміну А може викликати серйозні проблеми із зором, що може призвести до багатьох захворювань цього органу.

Крім того, вітамін А зміцнює імунітет, бере участь в синтезі білка в м’язах, а також в ліпідному обміні і, як і багато інших вітамінів, позитивно впливає на загальний стан організму. Він позитивно впливає на шкіру і, що цікаво, у чоловіків бере участь у виробленні прогестерону, який разом з тестостероном відповідає за структуру тіла, збільшення і зменшення м’язової тканини і т. д. Вітамін А – один з вітамінів які входять до складу природних антиоксидантів, які забезпечують захист від вільних радикалів.

Завдяки всім цим властивостям дійсно варто стежити за рівнем вітаміну А в організмі, а в разі його дефіциту вибрати відповідні добавки. Вітамін А є дуже важливою поживною речовиною, тому він присутній у багатьох дієтичних добавках.

З чим можна приймати вітамін А, а з чим не можна?

Вітамін А, як і інші поживні речовини, також або, можливо, головним чином, є хімічними речовинами. Про це варто пам’ятати, адже важливо, з чим ви приймаєте різні вітаміни та мінерали. Це означає, що різні комбінації БАД можуть викликати різні реакції, тому варто приділити цьому питанню певну увагу.

Певні комбінації хімічних речовин (наприклад, вітамінів) можуть позитивно впливати одна на одну, посилюючи свою дію. Однак у крайньому випадку може виникнути ситуація, коли окремі речовини будуть перешкоджати властивостям один одного, а їх доповнення не принесе очікуваних результатів. Отже, що варто пам’ятати, коли мова йде про вітамін А?

  • Жиророзчинні вітаміни ADEK – вітамін А відноситься до числа тих, що розчиняються в жирах. Це означає, що їх можна вживати разом, але найкраще робити це, наприклад, разом із їжею, багатою жирами.
  • Мінерали цинк і кальцій – завдяки своїм властивостям вітамін А добре поєднувати з такими мінералами, як цинк і кальцій, які добре взаємодіють один з одним і підсилюють властивості один одного.
  • Вітамін B – хоча він не є жиророзчинним, це також один із вітамінів, який варто доповнювати вітаміном A.

Це не єдині можливі комбінації поживних речовин з вітаміном А, але вони вважаються найефективнішими. У будь-якій ситуації, пов’язаній з паралельним прийомом ліків або дієтичних добавок, завжди звертайтеся до лікаря.

Різні види вітамінів і мінералів повинні бути присутніми в раціоні кожної людини в належних кількостях. У випадку фізично активних людей окремі поживні речовини повинні надходити у відповідно більшій дозі, тому що під час фізичних вправ організм просто вимиває їх, наприклад, вони виділяються з потом. Усе це означає, що навіть найкраще…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *