Глютамін – які властивості він має і де міститься?

Глютамін є однією з ендогенних амінокислот, а це означає, що організм здатний виробляти його сам у певних кількостях і не потребує систематичного надходження з їжею. Однак людський організм дуже складний, і різні зовнішні дії викликають значне збільшення потреби в глютаміні, і тоді його необхідно постачати, щоб задовольнити підвищений попит. Чому це так важливо?

Глютамін становить приблизно 60% м’язової тканини тіла і є одним з основних будівельних блоків білків. Це означає, що без глютаміну у відповідних кількостях відбуватиметься м’язовий катаболізм, а цього хочуть уникнути люди, які нарощують м’язову масу, займаються спортом і т. д. На жаль, ці люди також піддаються втраті глютаміну у великих кількостях.

Якими властивостями володіє L-глютамін?

Глютамін, як одна з найчисленніших амінокислот, також має досить широкі властивості. Перш за все, ми говоримо про його вплив на імунну систему і вплив на загальний стан кишечника. Саме з цієї причини рівень глютаміну в організмі знижується через різні види захворювань, особливо аутоімунні. Однак це не єдині причини його зростаючої популярності.

Глютамін, як один з основних будівельних блоків м’язів, є важливим елементом у раціоні фізично активних людей. Він підтримує ріст м’язової маси в тілі, оскільки він необхідний для цього процесу. Він також перешкоджає катаболічним процесам. Якщо під час інтенсивних фізичних навантажень його не буде надходити в належній кількості, організм буде тягнутися до своїх «запасів», розташованих у м’язах, що призведе до зменшення м’язової маси. Саме ця властивість глутаміну вважається головною причиною його зростаючої популярності як харчової добавки для спортсменів.

Однак варто пам’ятати, що для належної роботи глютаміну як добавки він повинен надходити з офіційного джерела продажу. Тільки так можна бути впевненим у складі даного продукту і, отже, в його ефективності.

Яке джерело глутаміну?

Глютамін також міститься в їжі в невеликих кількостях. Завдяки тому, що це амінокислота, її найбільша кількість може надходити в організм через дієту з високим вмістом білка. Отже, які продукти містять відносно велику кількість глютаміну?

  • Яловичина (1,2 г/100 г);
  • Тофу (0,6г/100г);
  • Яйця (0,6г/100г);
  • Кукурудза (0,4г/100г);
  • Рис (0,3г/100г).

Звичайно, це лише приклади продуктів, які містять глютамін. Варто пам’ятати, що дієта з високим вмістом білка зможе забезпечити організм його великою кількістю. Звичайно, в більшій чи меншій мірі продукти, багаті білком, зможуть забезпечити деяку кількість глутаміну.

Глютамін є однією з ендогенних амінокислот, а це означає, що організм здатний виробляти його сам у певних кількостях і не потребує систематичного надходження з їжею. Однак людський організм дуже складний, і різні зовнішні дії викликають значне збільшення потреби в глютаміні, і тоді його необхідно постачати, щоб задовольнити підвищений попит. Чому…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *