Як використовувати концентрат сироваткового протеїну?

Концентрат сироваткового білка, позначений на продуктах як WPC, є найбільш часто використовуваною формою білка в білкових добавках. Крім того, мабуть, завдяки найнижчій ціні порівняно з іншими формами (ізолят і гідролізат), це також найбільш часто використовувана білкова добавка. Тому варто дізнатися трохи більше про WPC, а також про те, коли його краще вживати і в яких ситуаціях використання концентрату сироваткового білка дозволяє досягти найкращих результатів.

Як відрізнити концентрат сироваткового білка?

Концентрат сироваткового протеїну (WPC) — різновид протеїнової добавки, яка вирізняється в першу чергу складом продукту. У випадку білкових добавок більша частина складу, природно, складатиметься з білка. Однак у WPC він відповідатиме приблизно 80% загальної харчової цінності. Решту складу зазвичай заповнюють вуглеводи, жири, вода, а також можна знайти добавки у вигляді вітамінів та/або мінералів.

Однак варто пам’ятати, що існує величезна кількість білкових добавок WPC, і багато з них можуть відрізнятися за складом. Наприклад – WPC з більшою кількістю жирів і вуглеводів буде мати вищу калорійність. Вони ідеально підійдуть в тому випадку, коли метою тренування є набір маси тіла, адже необхідно створити надлишок калорій в раціоні.

У яких ситуаціях найкраще використовувати білкову добавку WPC?

Протеїнові добавки зазвичай підходять для різних типів дієт і тренувань. Білки, як основний будівельний матеріал м’язової маси, необхідні як при зниженні, так і при нарощуванні маси тіла. Більше того, протеїнова добавка також може бути корисною для схуднення як свого роду блокатор апетиту, оскільки вона підтримує відчуття ситості та, таким чином, полегшує контроль «перекусів» між прийомами їжі. В яких ще ситуаціях корисний концентрат сироваткового протеїну?

  • Добавки після тренування – WPC як до, так і після тренування може принести відчутну користь. При використанні в якості добавки перед тренуванням білок і вуглеводи живлять м’язи для тренування. Однак при споживанні під час т. зв вікно живлення після тренування, дозволяють організму швидше відновлюватися.
  • Занадто мало білка в раціоні – це природна причина для початку вживання поживних речовин і біологічно активних добавок. Коли попит на білок занадто високий, щоб забезпечити його повністю з їжею, WPC дозволяє ефективно покрити ці недоліки.
  • Внесення змін у свій раціон – коли ви хочете змінити та урізноманітнити свої харчові звички, часто буває важко підтримувати постійний високий рівень білка у вашому раціоні. У цьому випадку концентрат сироваткового протеїну виконуватиме роль поповнювача дефіциту в певні дні і т.д. Це ще зручніше через можливість додавання WPC в різні види страв і випічки.

Протеїнова добавка у формі концентрату сироваткового протеїну є основним вибором білкової добавки. З цього ви повинні почати дієту з високим вмістом білка.

Концентрат сироваткового білка, позначений на продуктах як WPC, є найбільш часто використовуваною формою білка в білкових добавках. Крім того, мабуть, завдяки найнижчій ціні порівняно з іншими формами (ізолят і гідролізат), це також найбільш часто використовувана білкова добавка. Тому варто дізнатися трохи більше про WPC, а також про те, коли його…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *