Які мінерали є найважливішими в раціоні спортсмена?

Мінерали або просто мінерали повинні бути дуже важливим елементом у раціоні кожної людини, незалежно від рівня фізичної активності. Однак у міру зростання потреба організму в мінералах і інших поживних речовинах також зростає. Це означає, що спортсмени повинні особливо ретельно задовольняти підвищені потреби організму, щоб усі процеси відбувалися належним чином. Тому варто знати, на які мінерали варто звернути особливу увагу у випадку зі спортсменами.

Калій і магній – найважливіші електроліти?

Певна група мінеральних речовин, які повинні надходити в організм з їжею, називається електролітами. Калій і магній є одними з найважливіших електролітів, тому слід подбати про їх належний рівень в організмі. Їх недолік може завдати шкоди здоров’ю. Досить сказати, що тільки магній необхідний для активації понад 300 ферментів в організмі людини.

На жаль, це елементи, які можуть вимиватися з організму разом з потом під час інтенсивних тренувань. Це означає, що після фізичних вправ основною діяльністю має бути відновлення електролітів, втрачених під час тренувань, щоб підтримувати належне функціонування організму. Дефіцит цих двох мінералів може спершу призвести до, наприклад, частих м’язових судом, що повинно бути сигналом до заповнення наявного дефіциту.

Крім того, важливість магнію також підкреслюється тим фактом, що він міститься в багатьох різних дієтичних добавках і продуктах спортивного харчування. Звичайно, існують також препарати, орієнтовані в основному на цей елемент, які дозволяють швидко і ефективно усунути дефіцит магнію.

Які ще мінерали слід вживати спортсменам?

Звичайно, це не означає, що магній і калій є єдиними мінералами, які спортсмени повинні доповнювати. Однак вони є найважливішими. Однак є кілька інших важливих мінералів, рівень яких повинен контролювати спортсмени:

  • Кальцій – нестача кальцію в організмі може призвести до крихкості кісток і зубів. Крім того, він бере участь у скороченні та розслабленні м’язів і може вимиватися з потом. Однак варто пам’ятати, що харчові продукти, багаті кальцієм, – це продукти, які широко розуміються як «молочні продукти».
  • Залізо – завдяки його властивості транспортувати кисень у крові, воно особливо важливо для спортсменів. Без відповідної кількості кисню м’язові клітини не можуть нормально функціонувати, і тому буде важко, серед іншого, нарощування м’язової маси.
  • Цинк – часто забувають, але не можна забувати про його запаси. Він підтримує функціонування імунної, гормональної, м’язової та нервової систем. Це означає, що це також важливо для спортсменів. Однак варто бути обережними з добавками, тому що неправильно підібрана харчова добавка може призвести до надлишку цього мінералу, що може призвести до серйозних наслідків для здоров’я.

Усі необхідні мінерали в раціоні спортсменів слід доповнювати, як тільки виникає дефіцит будь-якого з них. Тривалий низький рівень поживних речовин в організмі може навіть призвести до серйозних захворювань, як у випадку з залізом – анемії.

Мінерали або просто мінерали повинні бути дуже важливим елементом у раціоні кожної людини, незалежно від рівня фізичної активності. Однак у міру зростання потреба організму в мінералах і інших поживних речовинах також зростає. Це означає, що спортсмени повинні особливо ретельно задовольняти підвищені потреби організму, щоб усі процеси відбувалися належним чином. Тому…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *