Коли варто приймати добавки глютаміну?

Глютамін є однією з амінокислот, яка міститься в організмі людини, а точніше в його м’язах. Цікаво, що він становить аж 60% м’язової тканини. Такий стан речей, мабуть, призвело до того, що на ринку дієтичних добавок і продуктів спортивного харчування з’явилися продукти, що дозволяють задовольнити підвищений попит на глутамін.

Тому виникає питання, чи варто його приймати взагалі, оскільки існує так багато інших добавок, які мають подібне завдання – тобто підтримувати нарощування м’язової маси та запобігати її втраті? Тому варто придивитися до глютаміну ближче.

Що таке глутамін і чи варто його приймати?

Глютамін, а точніше L-глютамін, є одним з основних будівельних блоків м’язової тканини в організмі людини, а це означає, що він виникає природним шляхом. Крім того, він також доступний у харчових продуктах, тому певну кількість його можна отримати з їжею. Однак його кількість відносно невелика, що ускладнює таким чином забезпечення підвищеної потреби організму в цій поживній речовині.

Однак варто зазначити, що глютамін є ендогенною амінокислотою, тобто він може вироблятися в організмі з інших поживних речовин. Однак багато ситуацій, таких як стрес, хвороби та інфекції, а також підвищена фізична активність, змушують організм виробляти менше глютаміну, і потреба в ньому зростає. Якщо він не надходить ззовні, відбувається катаболізм. Тіло отримає глутамін, який вже є в м’язах, і може призвести до т.зв «зменшення» м’язової маси.

Це основна причина, чому спортсмени приймають глютамін у формі добавки. Це пов’язано з бажанням захистити раніше досягнуті результати – нарощування м’язової маси, фігури і т. д. Цікаво, що популярність глютаміну призвела, серед іншого, до: кількість різноманітних його варіантів на ринку харчових та дієтичних добавок.

У яких ситуаціях варто починати прийом глютамина?

Варто розглянути кілька прикладів ситуацій, в яких добавка глютаміну допоможе уникнути втрати раніше розвиненої м’язової маси. Це допоможе вам класифікувати вашу ситуацію та сформувати думку про те, чи варто починати приймати цей тип добавки. Отже, коли прийом глутаміну може бути найбільш доцільним?

  • Хвороба або інфекція – це пов’язано з ослабленням організму через хворобу. Кажуть, що добавки глютаміну можуть мати особливе значення у випадку аутоімунних захворювань, оскільки вони значно мінімізують кількість глютаміну в м’язах, а при великих дефіцитах втрата м’язової маси може статися дуже швидко.
  • Висока частота стресових ситуацій – коли організм піддається тривалому високому стресу, важливо доповнювати не тільки глутамін, але й багато інших поживних речовин. Тривалий стрес може довести організм до межі виснаження, тому варто якомога частіше уникати його.
  • Підвищені фізичні навантаження – наприклад, під час інтенсивного плану тренувань або силових вправ. Без достатньої кількості глютаміну просто відбувається м’язовий катаболізм, який негативно позначається на м’язовій масі тіла.

Це, звичайно, найпоширеніші випадки, коли додавання глютаміну може допомогти запобігти втраті м’язової маси. Однак варто пам’ятати, що при вживанні будь-яких БАДів і БАДів завжди безпечніше проконсультуватися з лікарем і зробити аналіз крові. Це єдиний спосіб бути впевненим, що дана поживна речовина не зашкодить вам.

Глютамін є однією з амінокислот, яка міститься в організмі людини, а точніше в його м’язах. Цікаво, що він становить аж 60% м’язової тканини. Такий стан речей, мабуть, призвело до того, що на ринку дієтичних добавок і продуктів спортивного харчування з’явилися продукти, що дозволяють задовольнити підвищений попит на глутамін. Тому виникає…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *