Мінерали в організмі людини – що про них варто знати?

Щоб нормально функціонувати, людському організму потрібна величезна кількість різноманітних речовин, які можуть як вироблятися в організмі, так і повинні надходити з їжею. Одним із них і дуже важливих елементів кожної дієти має бути т.зв мінерали, тобто хімічні елементи, які, серед інших, вони беруть участь у багатьох різних процесах, що відбуваються в організмі. Тому варто мати принаймні базові знання про мінерали, щоб краще зрозуміти свій організм і що робити, якщо рівень одного з мінералів неправильний.

Як можна розділити мінерали, що знаходяться в організмі?

Мінерали – це досить велика кількість всіляких елементів, які зустрічаються в організмі людини. Найпростішим поділом є той, який розрізняє їх за відсотковим співвідношенням до маси тіла. Таким чином можна відрізнити:

  • Мікроелементи – до них відносяться такі мінерали, як залізо, мідь, цинк, фтор і хром. Своєю назвою вони зобов’язані тому, що вміст кожного з цих елементів в організмі відносно маси тіла становить менше 0,01%, а середньодобова потреба не перевищує 100 мг.
  • Макроелементи – до цієї групи відносять такі мінерали, як кальцій, магній, калій, натрій, вуглець, водень, фосфор, сірка та ін. При цьому вміст кожного з цих мінералів в організмі по відношенню до маси тіла перевищує 0,01%. При цьому середньодобова потреба в макроелементах становить понад 100 мг.

Незалежно від того, до якої групи відноситься той чи інший мінерал, слід подбати про їх належний рівень в організмі, оскільки вони виконують різні функції. Однак, якщо виявлено дефіцит того чи іншого елемента, для початку варто спробувати краще збалансувати свій раціон.

Чому мінеральні добавки такі важливі?

Важливість мінеральних добавок можна проілюструвати на конкретному прикладі мінералу, який відноситься до групи мікроелементів – заліза. Хоча інші мінерали відповідають за всі інші процеси, представлення ситуації із залізом може показати, наскільки важливо піклуватися про правильну кількість мінералів в організмі та регулярно перевіряти їх.

У той час як невеликий дефіцит заліза можна легко усунути відповідним додаванням цього мінералу, без належної реакції він може дуже швидко призвести до т.зв. анемія. Однак занадто тривале ігнорування дефіциту заліза може спричинити анемію, що має серйозні наслідки для здоров’я. Однак, якщо його все ще не діагностувати та не почати прийом препаратів заліза, це може погіршити симптоми, що в крайніх випадках може призвести до смерті.

Це свідчить про те, що контроль мінеральних речовин в організмі дуже важливий, і будь-які тривожні симптоми повинні стати поштовхом для проведення аналізів крові та консультації лікаря.

Щоб нормально функціонувати, людському організму потрібна величезна кількість різноманітних речовин, які можуть як вироблятися в організмі, так і повинні надходити з їжею. Одним із них і дуже важливих елементів кожної дієти має бути т.зв мінерали, тобто хімічні елементи, які, серед інших, вони беруть участь у багатьох різних процесах, що відбуваються…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *