Що варто знати про l-тирозин?

Організм людини потребує багатьох різних поживних речовин, щоб нормально функціонувати. Однією з груп цього типу речовин є амінокислоти, які умовно можна розділити на ті, які організм людини може синтезувати самостійно, і ті, які повинні надходити з їжею. Перший з них – це тирозин, тобто ендогенні амінокислоти.

Однак варто знати, що його лівосторонній ізомер (l-тирозин) особливо популярний серед людей, які регулярно займаються фізичною активністю, особливо якщо вони хочуть наростити м’язову масу або схуднути. Це означає, що немає дефіциту поживних речовин і дієтичних добавок, які містять цю амінокислоту. Отже, що варто знати про L-тирозин, які його властивості та ефекти?

Що таке L-тирозин і якими властивостями він володіє?

L-тирозин є одним із будівельних блоків м’язових білків і нейромедіаторів. Крім того, він відповідає за зниження стресу і дозволяє зберігати спокій у стресових ситуаціях. Що ще варто знати про L-тирозин?

  • Загалом він підтримує психічне здоров’я – крім позитивного впливу на стрес, варто згадати загальну підтримку психічних функцій. Крім того, він захищає від депресії та ін.
  • Вплив на гормональний баланс – разом з селеном і йодом виробляє гормони щитовидної залози і запобігає розвитку гіпотиреозу.
  • Підтримує втрату ваги – L-тирозин діє як блокатор апетиту, підтримує відчуття ситості тощо. Це, у свою чергу, перетворюється на контроль над калорійністю страв і допомагає припинити перекушувати між прийомами їжі.

Варто також відзначити, що l-тирозин може усунути м’язову втому і зміцнити її. Це одна з головних причин його зростаючої популярності серед людей, які займаються спортом. Крім того, він також бере участь у виробленні колагену і синтезі меланіну, який захищає від шкідливого впливу УФ-випромінювання на організм.

Чи може L-тирозин бути шкідливим для здоров’я?

Варто пам’ятати, що у випадку з усіма видами нутрієнтів і дієтичних добавок їх використання завжди має бути виправдане підвищеною потребою організму в тій чи іншій речовині. Те ж саме стосується l-тирозину, який при невиправданому застосуванні може викликати, серед іншого: стани підвищеної тривожності.

Через його вплив на нейромедіатори та загальне психічне здоров’я, рекомендується використовувати l-тирозин на ситуаційній основі – у конкретних ситуаціях. Багато людей використовують його, наприклад, коли їм потрібні підвищені розумові зусилля (наприклад, під час навчання), а також фізичні зусилля (наприклад, підготовка до змагань). Тривале і регулярне лікування може викликати багато негативних симптомів і не рекомендується.

Варто також пам’ятати, що у випадку з цим типом з’єднань слід бути особливо уважним до їх джерела – в цілях власної безпеки. З цією метою ви повинні купувати цей тип продукції лише в офіційних джерелах продажу, щоб бути впевненими, серед іншого: щодо складу даного препарату.

Організм людини потребує багатьох різних поживних речовин, щоб нормально функціонувати. Однією з груп цього типу речовин є амінокислоти, які умовно можна розділити на ті, які організм людини може синтезувати самостійно, і ті, які повинні надходити з їжею. Перший з них – це тирозин, тобто ендогенні амінокислоти. Однак варто знати, що…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *