В яких ситуаціях варто використовувати протеїнові добавки?

Протеїнові добавки в першу чергу сприяють нарощуванню м’язової маси. Це твердження настільки часто повторюється, що, здається, відоме всім. Однак все частіше ми стикаємося з ситуаціями, коли люди приймають протеїнові добавки з дещо іншою метою. Це недоречно? Ні в якому разі. Білки відіграють дуже важливу роль в організмі людини і тому мають багато властивостей. Однак варто почати з того, які види протеїнових добавок існують?

Які види білкових добавок існують?

Хоча існує багато білкових добавок (не тільки ароматизаторів), варто зосередитися на тих добавках, які забезпечують переважно білки. Існує 3 основних типи білкових добавок:

  • WPC – концентрат сироваткового білка. Кожен тип добавки має дещо інший вміст білка. У випадку з концентратом можна сказати, що їх відсоток складе близько 70-85%, де склад в більшості випадків доповнений вуглеводами, жирами тощо.
  • WPI – це ізолят сироваткового білка. При цьому, в залежності від продуктів, вміст білка в добавці може коливатися приблизно від 90% до навіть 98. Також вона характеризується швидким вивільненням амінокислот і високою біодоступністю, тому її вибирають досить часто.
  • WPH – гідролізат сироваткового білка. Цей тип протеїнових добавок у деяких випадках може містити до 100% білків. Тому він буде найдорожчим, але забезпечить організм найбільше білка.

Це 3 основні форми протеїнових добавок, але ми не повинні забувати, що існують також інші, наприклад, суміші окремих типів білкових добавок. Казеїнові протеїни, а також білки рослинного походження (веганські), наприклад, коноплі та сої, стають все більш популярними.

У яких ситуаціях варто додавати протеїн?

Білок – це дуже важлива поживна речовина, яка повинна надходити в організм за допомогою збалансованої дієти. Однак у спортсменів добова потреба зростає, а це означає, що навіть найрафінованіша дієта може не принести очікуваних результатів. Досить сказати, що середня потреба в білку становить приблизно 1,5/2 г на 1 кг маси тіла.

Це і є причиною популярності білкових добавок. При масі тіла 70 кг в організм має надходити до 140 г білка на добу. Враховуючи, скільки білків міститься в типових харчових продуктах, їх доповнення може знадобитися. Звичайно, приклад стосується фізично активних людей, адже саме в таких ситуаціях найчастіше доцільно приймати протеїнові добавки.

Дефіцит білка може не тільки уповільнити результати тренувань, але й призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Проте те, чи слід вам приймати протеїн до чи після тренування, значною мірою залежить від мети тренування, самих вправ тощо. Протеїнові добавки також можуть принести користь у відновленні після інтенсивних тренувань.

Протеїнові добавки в першу чергу сприяють нарощуванню м’язової маси. Це твердження настільки часто повторюється, що, здається, відоме всім. Однак все частіше ми стикаємося з ситуаціями, коли люди приймають протеїнові добавки з дещо іншою метою. Це недоречно? Ні в якому разі. Білки відіграють дуже важливу роль в організмі людини і тому…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *