Що таке капсаїцин і які його властивості?

Про нього все частіше можна почути в різних ситуаціях, де йому приписують різні властивості. Капсаїцин – це натуральна речовина, яка міститься в багатьох дієтичних добавках, зокрема: тих, хто підтримує втрату ваги, але його також протягом тривалого часу вивчали з точки зору його впливу на рак. Капсаїцин міститься в рослинах родини перцевих (Capsicum) і значною мірою відповідає за адаптацію цих рослин до зовнішніх умов.

За гострий і пряний смак, серед іншого, відповідає капсаїцин. перець чилі, який найчастіше з ним поєднують і використовують для його отримання. Більше того, використання дії капсаїцину на больові рецептори (наприклад, відчуття пекучого смаку) сприяло науковому прориву в медицині й у 2021 році присудило Нобелівську премію у цій галузі першовідкривачам – Девіду Джуліусу та Ардему Патапутяну. Все це робить капсаїцин дуже цікавою природною речовиною, про яку варто дізнатися більше.

Що варто знати про дію капсаїцину та його властивості?

Капсаїцин в першу чергу відповідає за гострий смак таких рослин, як перець чилі, тому ми відчуваємо печіння в роті після їх вживання. Це викликано взаємодією з нейронами, але, що важливо, це не викликає серйозних і постійних пошкоджень нервової системи. Його дія тільки стимулює нейрони. Звичайно, варто дотримуватися помірності, адже в малих концентраціях він корисний для здоров’я. Однак, якщо мова йде про великі дози, варто згадати слова Парацельса про те, що тільки доза робить дану речовину отрутою.

З цієї причини капсаїцин не можна придбати в чистому вигляді, а тільки як добавку або елемент до складу різного роду продуктів, таких як спалювачі жиру або інші види БАДів для схуднення. Це можливо завдяки його термогенному ефекту, але це не єдина властивість капсаїцину. У відповідних дозах його також можна використовувати як болезаспокійливий засіб. Незважаючи на це, саме з точки зору його термогенного ефекту він найбільш широко використовується та використовується серед інших. в дієтичних добавках.

Коли слід розглянути можливість прийому капсаїцину?

Звичайно, капсаїцин рекомендований для прийому добавок людям, які борються із зайвою вагою та ожирінням, але це не єдині ситуації, коли варто задуматися про включення його в свій раціон чи життя. Це пов’язано з болезаспокійливим ефектом капсаїцину та тим фактом, що він також часто використовується в різних типах пластирів, мазей і кремів, які допомагають при хронічних болях у м’язах і суглобах. Крім того, капсаїцин пригнічує розвиток багатьох видів раку, таких як меланома, гліома та рак легенів.

Все через антиоксидантні властивості капсаїцину. Цікаво, що він також може бути ефективним для полегшення риніту, який не спричинений алергією. Також капсаїцин використовують як добавку до губних помад, призначених для збільшення губ за рахунок поліпшення їх кровопостачання. Ефект, звичайно, не тривалий, але помітний. Усе це робить капсаїцин надзвичайно цікавою природною речовиною, що сприяє зміцненню здоров’я, про яку просто варто знати.

Однак, як і з будь-яким типом речовини, краще проконсультуватися з фахівцем перед його використанням для вашої безпеки та здоров’я. Тим більше, що лише невелика кількість капсаїцину може надати нашому організму корисні властивості. Також дуже важливо дотримуватися рекомендацій виробника, які додаються до кожного препарату.

Про нього все частіше можна почути в різних ситуаціях, де йому приписують різні властивості. Капсаїцин – це натуральна речовина, яка міститься в багатьох дієтичних добавках, зокрема: тих, хто підтримує втрату ваги, але його також протягом тривалого часу вивчали з точки зору його впливу на рак. Капсаїцин міститься в рослинах родини…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *