Чи ізотонічні напої зволожують краще, ніж вода?

Зараз ізотонічні напої є практично в кожному магазині і про них, безсумнівно, чули всі. Вони вийшли на ринок із справжньою силою і швидко завоювали симпатії величезної кількості людей, незважаючи на початковий скептицизм багатьох людей і протилежні голоси. Згідно слогану однієї з компаній, що виробляє, серед інших, Цей тип напоїв часто кажуть, що ізотонічні напої зволожують краще, ніж вода. Але скільки в цьому правди і чи правдиве це твердження?

Варто придивитися до цього уважніше, особливо в часи, коли ми часто маємо справу з широко зрозумілою неправдивою інформацією, спрямованою просто на підвищення популярності, а не завжди на введення одержувачів в оману – що розглядається як побічний ефект. Отже – чому ізотонічні напої так широко рекомендуються, особливо для фізично активних людей? Чи справді краще вживати ізотонічні напої під час фізичних вправ, ніж покладатися на класичну воду? Варто перевірити це.

Що таке ізотонічні напої?

На самому початку варто поглянути, що ж насправді представляють собою популярні ізотонічні напої. Хоча вони в основному асоціюються з різнокольоровими напоями на полицях магазинів, вони є лише одним із видів ізотонічних напоїв. Такий напій також може бути розчином, приготованим в домашніх умовах, і також може гарантувати такий же корисний ефект, як і куплений в магазині. Більше того, існує безліч ізотонічних напоїв у розсипчастому вигляді, які потрібно розчиняти у воді. Отже, що характеризує всі ці напої?

Перш за все, склад. Окрім води, ізотонічні напої також містять мінерали (особливо електроліти) та прості цукри, і все це у відповідних пропорціях, щоб організм міг їх засвоїти якомога швидше. Це пов’язано з тим, що разом з потом з організму випадають електроліти, а ізотонічні напої сприяють відновленню електролітного балансу. Однак прості цукру можуть швидко підтримувати належний рівень енергії організму.

Однак це також має додатковий ефект. Завдяки належному рівню електролітів та енергії в організмі можна швидше засвоювати спожиту воду, ніж якби під час фізичних вправ споживали лише воду. Не дивно, що ізотонічні напої набули такої широкої популярності.

Тож коли варто вживати ізотонічні напої?

Ми вже знаємо, чому ізотонічні напої зволожують краще, ніж вода, але скільки правди в тому, що їх варто вживати лише фізично активним людям? Тут варто на початку внести деякі поправки. Варто вживати ізотонічні напої, особливо якщо ви фізично активні і регулярно займаєтеся спортом. Однак, коли ми очікуємо значних фізичних навантажень, наприклад, час від часу відвідування спортивного майданчика чи тренажерного залу, тоді ви також можете сміливо потягнутися до відповідного ізотонічного напою.

Однак варто пам’ятати, що ізотонічні напої містять мінеральні солі, які, як і багато інших поживних речовин, можна просто передозувати. З цієї причини краще не тягнутися до ізотонічних напоїв, якщо в цьому немає реальної потреби. Як і у випадку з усіма видами інших дієтичних добавок і харчових добавок, призначених переважно для фізично активних людей.

Зараз ізотонічні напої є практично в кожному магазині і про них, безсумнівно, чули всі. Вони вийшли на ринок із справжньою силою і швидко завоювали симпатії величезної кількості людей, незважаючи на початковий скептицизм багатьох людей і протилежні голоси. Згідно слогану однієї з компаній, що виробляє, серед інших, Цей тип напоїв часто…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *