Холін в БАДах – що варто знати?

Людському організму для належного функціонування потрібні різні речовини, які виконують багато різних функцій. Однією з найбільших груп цього типу речовин є вітаміни, в тому числі вітаміни групи В, яких налічується понад 10 різних типів. Одним із них (вітамін B4) є холін, який, що цікаво, синтезується самим організмом у печінці, але його недостатньо для задоволення потреби організму в холіні, і в такому випадку добавки з цією сполукою повинні бути ретельно розглянуті. Тому варто ближче розглянути властивості холіну і чому це такий важливий вітамін, рівень якого в організмі потрібно контролювати. Його корисні властивості є важливою частиною нашої внутрішньої системи.

Вітамін B4 – оздоровчі властивості холіну

Холін – це органічна сполука, яка в природному середовищі має білий колір. Цікаво, що він має гігроскопічні властивості, тому дозволяє йому поглинати вологу та зв’язуватися з водою, що, у свою чергу, впливає на його хорошу розчинність. В організмі людини він зустрічається у вигляді фосфоліпідних сполук. Однак кількість холіну, синтезованого в печінці, невелика, а це означає, що він повинен надходити з їжею, але чому це так важливо?

Це пов’язано з тим, що вітамін В4 негативно впливає на роботу нервової системи, і його дефіцит може призвести до серйозних ускладнень в цьому відношенні, а значить і на психічному фоні. Було помічено, що занадто мала кількість цієї сполуки може призвести, серед іншого, до: до тривожних розладів або хронічних головних болів. Крім того, холін ефективно захищає печінку від жирової тканини, що вважається її найважливішою властивістю для організму.

Холін для хорошого стану мозку і пам’яті

Як уже зазначалося, холін має велике значення не тільки для здоров’я печінки, але і для нервової системи. Але що це означає на практиці? Вітамін В4 також важливий для одного з найважливіших органів в організмі людини, тобто мозку, а отже, і для багатьох процесів, що відбуваються в ньому. Було доведено, що холін важливий для всієї нервової системи, але особливо для довгострокової пам’яті. Крім того, він запобігає розвитку багатьох супутніх захворювань, а також багатьом недугам, які виникають у міру старіння організму.

Йдеться тут передусім про деменцію, хворобу Альцгеймера або т. зв деменція. Тому не дивно, що холін все частіше контролюється і, якщо необхідно, доповнюється. Як водорозчинний вітамін, він повинен постійно надходити.

Людському організму для належного функціонування потрібні різні речовини, які виконують багато різних функцій. Однією з найбільших груп цього типу речовин є вітаміни, в тому числі вітаміни групи В, яких налічується понад 10 різних типів. Одним із них (вітамін B4) є холін, який, що цікаво, синтезується самим організмом у печінці, але…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *